Hamis Ariel és Lenor mosószer-szállítmány akadt fenn a NAV ellenőrzésén
Komáromnál és Rédicsnél is hamis mosószert találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai egy-egy járműben. A flakonok egy része még nem volt felcímkézve, de az öntapadós matricákat is megtalálták a járműben.
A pénzügyőrök egy autót ellenőriztek az M1-es autópályán Komáromnál. A raktérből mintegy háromszáz Ariel és Lenor feliratú flakon került elő.
Egy másik esetben Rédics közelében egy szlovén járműben kétszáznyolcvan flakon mosószert és két tekercs Ariel feliratú öntapadós címkét találtak.
A NAV munkatársai a mintegy kétmillió forint értékű mosószert lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt eljárást indítottak.
A hamisított termékek az egészségre ártalmas anyagokat is tartalmazhatnak, ezért a vásárláskor érdemes óvatosnak lenni.
A 112Press tapasztalata alapján a hamisított mosogél és öblítő jellemzően piacokon, vagy privát online piactereken bukkan fel, illetve kisebb shopok is trükközhetnek vele. A kiskereskedelmi árhoz képest jellemzően 40-70 százalékkal olcsóbban lehet hozzájutni. Mivel az összetétele nem ismert, ezért még a bolti legolcsóbb mosószer is jobb a lutri hamisítványnál, mivel az engedélyezett mosószerek megfelelnek a szigorú előírásoknak, a hamisítványnál pedig a minél olcsóbb előállítás az elsőrendű feladat, illetve azt sem feltétlenül tartják szem előtt, hogy a mosógépekben se keletkezzen lerakódás.
Hozzátesszük, a hamisítók üzletét is megtépázná, ha a szerek vásárlói komoly allergiás rekciókat produkálnának a mosószer használata után, ezért ők is törekednek a "ha nem is működik, legalább ne ártson" elv alkalmazására, néhány hasznos adalékanyag pedig már sokat segít a modern mosógépeknek ahhoz, hogy hatásosan eltüntessék a foltokat.
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.