Szerző: 112Press /Tánczos Mihály
2025. január 07.
Megállt a STOP táblánál, majd érkező kamion elé hajtott egy Toyota Sárvár közelében
A kamionsofőr gyors reakciójának köszönhetően a figyelmetlen autóvezető karcolások nélkül megúszta a balesetet.
Személyi sérülési nélküli közlekedési baleset történt a 88-as főúton, Sárvár közelében. Sárvár felől érkezett egy Toyota személygépkocsi, amelynek a 80 év feletti sofőrje figyelmetlenül hajtott be a kereszteződésbe, a menetirány szerinti bal oldalról érkező és a 84-es főút felé tartó magyar rendszámú Iveco kamion elé.
A középkorú kamionsofőr balra kormányozta a rakomány nélküli járművét, így "csak" a Toyota orrát borotválta le a teherszállító.
A helyszínre sárvári tűzoltók érkeztek. Az úttestről a törmeléket a Magyar Közút munkatársai takarították le.
A kamionsofőr kérdésünkre azt mondta, hogy szerinte az autó vezetője megállt az Állj! Elsőbbségadás kötelező táblánál, de azt gondolta, hogy a kamion kanyarodó sávban érkezik és jobbra lekanyarodik. Nagyot tévedett.
A helyszíni szemle és a műszaki mentés teljes útlezárás mellett zajlott, a forgalmat Sárvár felé terelték.
Vas Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság közleménye:Nyerges vontató és személyautó ütközött össze a 88-as főút és a Szombathelyi utca kereszteződésében, Sárvár közelében. A sárvári hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket. A helyszínre mentő is érkezett. Az érintett útszakaszon forgalmi akadályra lehet számítani.
címkék:
88-as
84-es
főút
toyota
iveco
kamion
stop
tábla
kanyarodás
baleset
anyagi
kár
sárvári
tűzoltók
magyar
közút
törmelék
úttest
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.