Barion Pixel
Szerző: 112Press / Tánczos Mihály 2025. szeptember 14.

Szarvast ütött el egy utánfutós Land Rover – árokba hajtott a mögötte érkező BMW Egyházasrádócnál

Amikor a hatalmas állat felbukkant a 86-os főúton, akkor a sofőr – a háta mögött három gyermekével – beletaposott a fékbe és keményen megmarkolta a kormányt, hogy a sávban tudja tartani az autót az elkerülhetetlennek látszó ütközés után.

Személyi sérülés nélküli közlekedési baleset történt a 86-os főúton, Egyházasrádóc közelében, szombaton este.

Úton álló termetes szarvast ütött el egy autó a 86-os főúton, Egyházasrádóc közelében

Körmend felől Szombathely irányába tartott egy utánfutót vontató Land Rover. Egyházasrádóc előtt a járművet vezető nő észrevette, hogy egy termetes szarvas áll az úton. Azonnal a fékbe taposott, de azt is felmérte, hogy az ütközést már nem kerülheti el.

-Kb. 70 kilométer/órás sebességgel haladtam. Amire megláttam a sötétben az állatot, addigra már féktávolságon belül volt. Fékeztem és tudtam, hogy nem ránthatom el a kormányt. Nagyon megijedtem, de az úton kellett tartanom az autót. Az ütközéstől a szarvas nekicsapódott a szélvédőnek, majd előre lerepült és az aszfaltra zuhant. Én semmit nem láttam az ablakon keresztül, de mások mondták, hogy ezután felállt, téblábolt egy darabig az úton, majd a mező irányába távozott – mondta a sofőr.

Úton álló termetes szarvast ütött el egy autó a 86-os főúton, Egyházasrádóc közelében

A Land Rover után érkező BMW vezetője már nem tudott volna megállni a vészfékező szerelvény mögött, ezért a sofőr jobbra kormányozta a járművét és a töltés oldalán állt meg. A jármű semmivel sem ütközött. Autómentő vontatta vissza az úttestre, majd a saját kerekein távozott. A sofőr a követési távolság be nem tartása miatt figyelmeztetést kapott. 

A szarvast elütő jármű mögött érkező autó sofőrje jobbra húzta a kormányt és a töltés oldalán állt meg

A szarvast nem találták meg. Az állatnak esélye van arra, hogy túlélje az ütközést. Korábban a 88-as főúton egy olyan háromlábú szarvasbikát ütött el egy jármű, ami évekkel korábban veszítette el a lábát egy másik balesetben. Archív felvételünk:

2019-ben szinte napra pontosan, a mostani baleset helyszínétől néhány kilométerre Seat elé ugrott egy szarvasbika. A sofőr elvesztette az eszméletét a behorpadó tető okozta ütéstől. A gépkocsi 320 métert haladt irányítás nélkül a 86-os főúton, szembe a forgalommal, de a szemből érkezők kitértek a láthatóan megrongálódott autó elől, mielőtt az a menetirány szerinti bal oldalon árokba hajtott és felborult.

További videóink:

 

 


Kapcsolódó hírek

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.