Szerző: 112Press /Tánczos Mihály
2025. november 02.
Szalma és bokros, cserjés rész égett a 87-es főút közelében, Gencsapáti közelében
Lángolt a rekettyés - foglalta össze a helyzetet egy tűzoltókat néző kerékpáros vasárnap délután. Feltehetőleg egy szalmakupacba pöckölt cigarettacsikk okozhatta a tüzet.
Egy bokrok tövében szétterített szalmakupac kapott lángra november 2-án délután Gencsapáti közelében, a 87-es főút és a repülőtér közötti szakaszon. A füstöt a főút felé vitte a szél.

Szombathelyi tűzoltók érkeztek a helyszínre, akik gyorsan megfékezték a lángokat, majd kézi szerszámokkal húzták szét a szalmát, megszüntetve az izzó gócokat.

A tűz a környező kökény, vadrózsa és galagonya bokrokra is átterjedt, néhány négyzetméteres területen.

A látottak alapján a hely népszerű "ürítőhely" a 87-es főúton közlekedők körében.

Erről rengeteg szétdobált papírzsebkendő és egyéb jel is árulkodik. Feltételezhető, hogy valaki a megkönnyebbülés után hanyagul elpöccintette a cigarettáját, ami tüzet okozott.

A tűzoltók ezúttal nem találtak kannabisz-ültetvényt a tűzoltás után.

Tavaly szeptemberben szintén ezen földút mellett keletkezett tűz, közelebb a repülőtérhez. Ott valószínűleg másfajta megkönnyebbülés után pöckölt ki valaki csikket az ablakon. A tűzoltási munkálatok végeztével a távozó tűzoltók üde zöld, messziről fenyő-szerű növényeket láttak meg a magas járműből, amelyekről kiderült, hogy egy kannabisz-ültetvény egyedei. A leletről akkor videó-összeállításbanszámoltunk be.
címkék:
szombathely
87-es
főút
repülőtér
tűz
szombathelyi
tűzoltók
szerszámok
lángok
füst
szalmakupac
cserjés
bokrok
galagonya
kökény
vadrózsa
cigarettacsikk










A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.