Ön visel mentőmellényt, ha vízre száll? - Online kérdőívben kérnek választ a vízimentők
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálatának felmérése a hobbisportolók mentőmellény-viselési szokásairól próbál átfogó képet kapni. A kérdőív kitöltése anoním, a válaszokat nem párosítják össze emailcímekkel. Nincsenek jó és rossz válaszok, minden válasz egyformán értékes számukra.
A Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata online felmérést indított annak érdekében, hogy pontos képet kapjunk arról, miért nem hordanak a legtöbben mentőmellényt, amikor vízre szállnak kajakkal, kenuval, SUP-pal vagy hasonló eszközökkel.
A szakszolgálat 22 éve végzi a vízimentés feladatait, elsősorban a Balatonon. Ennyi tapasztalattal a hátuk mögött határozottan állítják, hogy a vízbefulladásos esetek nagy része elkerülhető lenne, ha az emberek felvennének egy mentőmellényt, mielőtt vízre szállnak.
Sajnos ők ezt sokszor már csak a tragédiát átélő családtagoknak tudják elmondani.
Szeretnének minél többeknek szólni arról, hogy mi mindentől ment egy mentőmellény: milyen, a széles társadalom számára akár ismeretlen helyzetek alakulnak ki élő vizeinken, amelyekben az életünk múlhat azon, hogy felvesszük-e a mellényt.
Ezért kérik a hobbisportolókat, érintetteket, hogy töltsék ki ezt a kérdőívet.
Tegnap egy tizenéves testvérpár fulladt a Balatonba, ma pedig egy középkorú férfi holttestét találták meg a döröskei tóban.
Mi az a SUP?
Sokszor elhangzik mostanában a SUP kifejezés a vizes sportoknál, de sokan még nem tudják, mi is ez valójában. A stand up paddle kifejezés nagyjából állva evezést jelent és egy egyensúlyra építő, viszonylag könnyen elsajátítható sportról van szó. Ma már népszerűek a merevfalú eszközön kívül a felfújható "deszkák" is, amelyek kis helyen szállíthatók. Részletes leírás itt található.
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.