Szerző: 112Press /Tánczos Mihály
2025. szeptember 26.
Körülnézett, majd VW elé hajtott egy Toyota vezetője Szombathelyen
A baleset okozója az elmondása alapján megállt az Állj! Elsőbbségadás kötelező táblánál, de nem vette észre a menetirány szerinti bal oldalról érkező autót, ami betolta a járművét a kereszteződésbe.
Személyi sérülés nélküli közlekedési baleset történt a szombathelyi Wesselényi Miklós és Széll Kálmán utcák kereszteződésében.
A Honvéd tér irányába tartott egy Toyota személyautó a Wesselényi utcában. A Széll Kálmán utca kereszteződéséhez érve a járművet vezető középkorú asszony az elmondása alapján megállt az Állj! Elsőbbségadás kötelező táblánál, körülnézett, majd elindult, de a menetirány szerinti bal oldalról érkező Volkswagen elé került.
A VW nekiütközött a Toyota oldalának és egy rövid szakaszon maga előtt tolta.
-Figyelmetlen voltam, hibáztam. Nem tudom, hogyan nem vettem észre az érkező autót. Igaz, lendületesen jött, de akkor is az én hibám, elismertem a felelősségemet. Az autómon friss műszaki van és most költöttem rá nem kevés pénzt, hogy tökéletes állapotban legyen - jegyezte meg szomorúan a baleset okozója, aki karcolások nélkül tudott kiszállni a kocsiból.
Úgy tudjuk, hogy mindkét sofőr használta a biztonsági övét.
A helyszíni szemle ideje alatt kisebb torlódás alakult ki a kereszteződésben.
címkék:
szombathely
széll
kálmán
utca
volkswagen
vw
anyagi
kár
kereszteződés
stop-tábla
körültekintés
elsőbbségadás
kötelező
tábla






A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.