Az M80-as völgyhídján hajtott szalagkorlátnak egy Fiat Vasszentmihálynál
Egy balra ívelő kanyarban vesztette el az uralmát a járműve felett a sofőr a Vasszentmihályi völgyhíd Körmend felőli oldalán. Egy ember megsérült a balesetben.
Személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt az M80-as autóúton, a Vasszentmihályi völgyhídon.
Szentgotthárd irányába tartott egy Fiat személyautó, amely egy balra ívelő kanyarban a menetirány szerinti jobb oldalon elhagyta a sávot.
A sofőr balra rántotta a kormányt, hogy elkerülje az ütközést a szalagorláttal, amitől a Fiat átsodródott a szemközti sávba a 2x1 sávos, fizikai elválasztás nélküli autóúton.
Az autó vezetője ekkor jobbra rántotta a kormányt és a személyautó a menetirány szerinti jobb oldalon szalagkorlátnak ütközött.
A balesetben az autó utasa megsérült, őt a mentők kórházba szállították.
A viadukton egy sávon, rendőri irányítás mellett haladhatott a forgalom.
Az eredeti tervekben 2x2 sávos M8-as autóutat végül 2x1 sávosként építették meg, M80-as néven, nem osztottpályás autóútként. Egy nyomtatott autótérképen mindkét jelzést felfedeztük.
Az M80-as teljes szakaszát 2021. október végén adták át a forgalomnak. Novemberben történt az első komolyabb baleset, akkor egy autó csúszott át a szemközti sávba, egy kamion elé.
2022. augusztusában egy defektes kamion letarolt három szemből érkező autót Csákánydoroszlónál, majd a szalagkorlátot átszakítva a mélybe zuhant. Egy ember meghalt, öt megsérült.
Az alábbi videónk még a teljes szakasz átadása előtt készült:
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.