Barion Pixel
Szerző: 112Press / Tánczos Mihály 2025. március 10.

Toyota oldalának szaladt és elpusztult egy őzbak a 89-es főúton

A vad a helyszínen kimúlt, az autó megrongálódott, de mozgásképes maradt.

Személyi sérülés nélküli, a vad pusztulásával járó közlekedési baleset történt vasárnap délelőtt a 89-es főúton, Szombathely közelében.
Őz szaladt személyautó oldalába a 89-es főúton
 
Egy őzbak szaladt neki egy személyautó oldalának, az első keréknél.
 
Az állat a helyszínen kimúlt, az illetékes vadásztársaság elszállította.
Az őz az ütközés után elpusztult, az illetékes vadásztársaság elszállította
 
Az autó mozgásképes maradt, a helyszíni szemle után a saját kerekein tudta folytatni az útját.
 
Ilyen esetekben jellemzően mindenki a saját kárát fizeti és az autóvezetőnek a tévhitekkel ellentétben nem kell bírságot fizetnie, vagy kifizetni a vad árát. Ha a sofőr nem rendelkezik vadbalesetre is kiterjedő Casco-val, akkor magának kell állnia a javítás költségeit.
 
Szombaton egy szarvas rohant neki egy Citroennek Szombathelyen, a társa pedig átnyargalt a városon és a 86-os főút mellett sikerült elmenekülnie. A feltételezések alapján agancsozók kergethették be - nem szándékosan - a városba a szarvasokat.
A március 8-i, szombathelyi balesetről videofelvétel is készült, amit korábban már bemutattunk olvasóinknak.

 

 
 

 


Kapcsolódó hírek

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.