Barion Pixel
Szerző: 112Press / Tánczos Mihály Fotó: O.K. / 112Press 2025. december 07.

Nem a Mikulás érkezett - Kerítést tarolt egy feltehetőleg ittas sofőr Volkswagenje Szombathelyen

Az autó egy egyenes szakaszon tért le az útról, először áthajtott két sávon, a bokrokon, majd hosszan lebontotta egy családi ház kerítését, december 6-án, hajnalban.

Az elsődleges adatok alapján személyi sérülés nélküli közlekedési baleset történt december 6-án hajnalban a szombathelyi 11-es Huszár úton.

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton Fotó: O.K.

Kőszeg irányába tartott a négysávos úton egy Volkswagen személyautó. A jármű eddig tisztázatlan okból áttért a menetirány szerinti bal oldalra, átrobogott a Léka utca kereszteződésén, majd belehajtott a sövénysorba. Azon áthatolva a járdán folytatta az útját, majd érintőlegesen ütközött egy családi ház kerítésével, aminek a lábazatát egy hosszú szakaszon lebontotta.

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton

Az autót vezető középkorú férfi nem sérült meg a balesetben, de vele szemben felmerült az ittasság gyanúja. Mivel a jármű légzsákjai is kinyíltak, ezért a mentők megfigyelésre és vérvételre kórházba szállították a sofőrt.

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton Fotó: O.K.

Beszéltünk a károsultakkal is. A házban lakó nyugdíjas asszony ironikusan megjegyezte, hogy nem ilyen Mikulás ajándékra számítottak. A férje elmondta, hogyan élték meg az esetet.

-Magát az ütközést én nem vettem észre, nem hallottam, ellentétben a szomszédommal, aki erre ébredt. Ugyan láttam a kék villogókat, de az évek alatt megszoktam már. Gyakran előfordul, hogy itt állítják meg az autókat a járőrök és mentő is viszonylag gyakran jár erre, a közeli mentőállomás miatt. Aztán mégis kinéztem az ablakon és szóltam a feleségemnek, hogy nincs kerítésünk. Nem sokkal később pedig már rendőrök kerestek minket. Ez hajnali fél három felé lehetett - mondta el a férfi.

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton

-A bosszúságot leszámítva örülünk annak, hogy senki sem sérült meg és nem csak a sofőrre értem. Áthajtott legalább két sávon, ahol frontálisan is ütközhetett volna, de szerencse, hogy a járdán sem tartózkodott senki. Nem kaptunk egyértelmű útmutatást arra nézve, hogy ilyenkor mi a teendőnk. Hétfőn megyek be a rendőrkapitányságra. A fiam segített rögzíteni a kerítés megmaradt elemeit, de így nem maradhat. Azt sem tartom jónak, hogy már szinte csak Ügyfélkapun és DÁP-on kérik az ügyintézést. Az idősebb embereknek nem olyan egyszerű eligazodni ezeknek a rendszereknek a menüiben, ráadásul nekünk egyik sincs. A fiunk segít benne - fejezte be a nyugdíjas férfi.

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton

Korábban több olvasónk is jelezte, hogy a baleset utáni ügyintézésnél meg sem találták a rájuk vonatkozó menüpontot az Ügyfélkapun belül, vagy ha megtalálták, akkor annál nem lehetett kiválasztani címzettként az illetékes rendőrkapitányságot. Egyik olvasónk telefonon érdeklődött, hogy ilyenkor mit kell csinálni, mire azt a választ kapta, hogy válasszon ki egy másik témakört, ahol ki lehet jelölni az illetékes rendőrkapitányságot és ott majd a megfelelő osztályra továbbítják a megkeresést.  

Kerítést tarolt le egy Volkswagen a szombathelyi 11-es Huszár úton

A kert felőli képeket a tulajdonos hozzájárulásával készítettük.


Kapcsolódó hírek

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.