Barion Pixel
Frissítve: 2013. augusztus 14.

Eltemették a Szombathelyen meggyilkolt lányt

Több száz ember kísérte utolsó útjára a 25 éves Cs. Viktóriát, akit szombathelyi albérletben gyilkoltak meg. Ajka-Padragkúti képes beszámoló.

Több százan álltak néma csendben a szertartás alatt, amelyben a tragikus körülmények között meghalt lányt, Cs. Viktóriát búcsúztatták. A temetés előtt még zuhogott az eső az ajkai városrészben, de amikor megkezdődött a búcsúztatás le lehetett ereszteni az ernyőket. A könnyek azonban nem csillapodtak az ismerősöknél, osztálytársaknál, barátoknál. Csak a szülőknél fogytak el az elmúlt napokban. Keserűség, tehetetlenség és harag dúlt a lelkekben, a gyász mellett.

"„Nem tudjuk, volt-e ideje legalább egyszer elsuttogni: Istenem segíts!”" - hangzott el a búcsúztatóban.

"„Nekem kellene itt feküdnöm”" - zokogta az ősz hajú asszony az ajka-padragkúti temetőben, miután Cs. Viktória koporsóját leengedték a sírba. Ilona néni Viktória nagymamája és gyakorlatilag második anyukája. A lány édesanyja ugyanis a szülés után embóliát kapott és lebénult, így a nagymama nevelte fel Viktóriát.

A nagymama keserűen mesélte, hogy három hete a fiatalok náluk aludtak és hallotta hogy veszekednek. Reggel emiatt Cs. László, a még mindig kómában fekvő élettárs bocsánatot is kért az idős asszonytól. Azt már csak a gyilkosság után tudta meg, hogy a férfi betegesen féltékeny volt és többször is megütötte Viktóriát, aki ennek ellenére szerette és a családjának sem szólt erről. Vasárnap, amikor S. László náluk járt érdeklődni barátnője holléte felől, Viktória már több mint egy napja halott volt.

Ilona néni megerősítette, amit az első nap írtunk arról, hol és miként találtak rá az unokájára és további részleteket is mondott, ezt azonban azután közöljük, miután S. László felébredt a kómából és kihallgatták.

S. László és Cs. Viktória egy torrent (internetes fájlmegosztó) oldalon ismerkedett össze kb. egy évvel ezelőtt. A lány pár héttel ezelőtt már panaszkodott netes barátainak, hogy S. László megütötte, de nem hallgatott a baráti szóra és nem hagyta el a férfit. "Nyomás alatt vagyok" - írta egy ismerősének, akinek azt is elárulta, hogy S. László arcon ütötte, elkapta a nyakát és a karját is megszorította. A három műszakban dolgozó 25 éves lány bűne az volt, hogy el akart menni az ismerőseivel bulizni.

S. László családja Cs. Viktória nagymamájától értesült a lány haláláról. Azért hívták az idős asszonyt, hogy elmondják, fiuk még mindig kómában van, ekkor tudták meg a sokkoló hírt: a fiú barátnőjét holtan találták saját albérletükben.

Viktória édesanyja azt szeretné, hogy mielőbb derüljön ki a teljes igazság és a tettes nyerje el méltó büntetését. Valamint azt, hogy mások tanuljanak ebből az esetből.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.