Barion Pixel
Szerző: Répcevis ÖTE 2018. szeptember 29.

Így búcsúztatják idős Opel tűzoltóautójukat a répcevisi önkéntes tűzoltók

A közösségi oldalukon köszönik meg a répcevisi tűzoltók szolgálatot a 44 éves Opel Blitz LF tűzoltójárműnek. Az "öreglány" most egy gyűjtőhöz kerül.

A Facebook-bejegyzést változtatás nélkül közöljük:

"Utolsó szolgálati napja. Nehéz lenne leírni, megfogalmazni mennyi emlék fűződik hozzá. 44 év szolgálat...ebből majdnem kerek 20 év egyesületünknél. Van olyan tűzoltónk, aki abban az évben született, amikor kis falunkba került... vigyáztunk rá, szerelgettük, javítottuk, fejlesztettük, de elérkezett az utolsó szolgálatban töltött napja is.

Velünk volt jóban-rosszban. Vonult tűzhöz, vízhez, balesethez, viharkárhoz éjjel nappal, 40 fok melegben és kemény mínuszokban, hófúvásban is Répcevisre, Zsirára, Undra, Gyalókára, Szakonyba, Peresznyére, de még Bükfürdőre is...

Fotó: Répcevis ÖTE

Annak idején részt vett a vizesgyakorlatokon Undon, Zsirán, Szakonyban, Egyházasfaluban, Sopronhorpácson, Völcsejen...
Szolgálat kiadások Sopronban, majd gyakorlatok, helyismereti bejárások....

Aztán a sok verseny CTiF, vizes versenyek, területi és megyei Győr-Moson majd Vas megyében, a Répce Kupákról nem is beszélve...

A rengeteg rendezvény, gyereknapok, bemutatók, falunapok, tűzoltó misék Horvátzsidányban, litániák Répcevisen a Szt. László kápolnánál... Hányszor megmásztuk a Katona dombot és Tömpöröket

Csillagtúrák... Ausztria, Németország, Gyula.... mennyi barát, bajtárs, mennyi szép emlék... és kuplung nélkül is hazajött...

Felsorolni is nehéz, mindíg beugrik egy újabb emlék...

A háttérben...

Így, hogy egyesületünk vonuló szere utolsó szolgálati napját teljesíti, meg kell köszönnünk azoknak az embereknek a munkáját, közbenjárását, akiknek köszönhetően településünk és talán még a környező településeken élők is kicsit nagyobb biztonságban élhettek. Sajnos közülük már sokan nincsenek köztünk, de az ő elhivatottságuk, az önként a közösségért tenni akaró magatartásuk még most is visszaköszön egyesületünk tagságában.

Járművünk értékesítésével egy újabb lépést szeretnénk tenni azon a hosszú úton, amelynek végén egy korszerűbb, egyesületünk anyagi és elhelyezésbeni adottságainak megfelelő újabb (fiatalabb) tűzoltógépjárművet tudunk megvásárolni és egyesületünk szolgálatába állítani.

Opel Blitz LF gépjárművünk egy ausztriai gyűjtőhöz kerül, elképzelése szerint teljes felújítást végez el az "öreglányon".

Bár tárgyaknak megköszönni nem szokás semmit, de mégis KÖSZÖNJÜK A SZOLGÁLATOT! Vigyázzanak rád!"

Az alábbi videóban 4:53-nál látható és hallható a répcevisi Opel.
 

Az eredeti bejegyzés itt található.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.