Igazgató-helyettesi szakmai nap a Katasztrófavédelemnél
Január 21-én tartotta idei első negyedéves szakmai napját a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgató-helyettesi szervezete, melyen szakterületi beszámolók és feladatszabások hangzottak el.
A szakmai napon a megyei igazgatóság, valamint a kirendeltségek tűzoltósági, polgári védelmi, iparbiztonsági, illetve katasztrófavédelmi hatósági szakterületeinek vezetői vettek részt.
Az értekezletet Seper András tűzoltó ezredes, igazgatóhelyettes nyitotta meg, köszöntötte a vezetőket, majd átadta a szót Honfi Tamás tűzoltó alezredesnek és Horváth Zsolt tűzoltó őrnagynak, akik első napirendi pontként a Körmendi Katasztrófavédelmi Kirendeltség tűzoltósági, illetve hatósági szakterületeinek helyzetéről számolt be az értekezleten résztvevők előtt. A következő napirendi pontban Kovács Imre tűzoltó ezredes, polgári védelmi felügyelő a Sárvári Katasztrófavédelmi Kirendeltség polgári védelmi szakterülete által végrehajtott feladatokról tett jelentést, majd a beszámolók sorát a Szombathelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség iparbiztonsági szakterületének vezetőjének, Adorján Tibor tűzoltó alezredesnek a jelentése zárta.
Az értekezlet zárásaként az igazgatóhelyettes a következő negyedév kiemelt feladatait határozta meg. Ezek közül is kiemelte, hogy fokozni kell a katasztrófavédelmi szakemberek által végrehajtott ellenőrzések hatékonyságát, ezért gyakorlati továbbképzéseket kell szervezni, valamint fel kell készíteni a végrehajtó állományt az ellenőrzésekben való részvételre.
Kitért arra is, hogy fokozni kell a katasztrófavédelmi közösségi szolgálatra jelentkező diákok bevonását a Vas Megyei Tűzmegelőzési Bizottság munkájába, különösen a rendezvényeken tartott prevenciós feladatokba, lakosságtájékoztatásba. Végük hangsúlyozta, hogy az első negyedév fontos feladatai közé tartozik a mentőcsoportok megyei versenyének előkésítése is, ahol a megyei, járási mentőcsoportok beavatkozási, mentési feladatok végrehajtásával mérhetik össze felkészültségüket.
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.