Elsősegélynyújtó Instruktorokat képzetek a tűzoltók közül
Magyarországon az első Katasztrófavédelmi Kárhelyszíni Elsősegélynyújtó Instruktor képzés november 28. és 30. között zajlott a PTE ÁOK Műveleti Medicina Tanszék és a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ közös szervezésében.
Disaster Medic program elsőrendű célja a készenléti beavatkozói állomány szakszerű felkészítése a kárhelyszíni elsősegélynyújtásra. A felkészítés révén jelentősen növelhető a sérültek túlélési és gyógyulási esélye, hiszen hamarabb kaphatnak szakszerű egészségügyi ellátást.
A képzés során megszerzett tudás birtokában a tűzoltók tudni fogják, hogyan segíthetnek a sérülteknek olyan esetekben, amikor a mentőszolgálat szakemberei megfelelő védőfelszerelés hiányában a tűzoltóság beavatkozási területén nem tudják azonnal egészségügyi ellátásban részesíteni a sérültet.
A nyáron indult Disaster Medic képzés folytatásaként a kiválasztott tűzoltók november végén tökéletesíthették mentéstechnikai, anatómiai, kárhelyszíni elsősegélynyújtó, oktatástechnikai és tűzoltószakmai képességeiket.
A képzés során a leendő oktatók, vagyis az instruktorok felkészítése történt meg. Az instruktori képzésen a résztvevők, köztük Csejtei Balázs tűzoltó zászlós oktatás-módszertani, egészségügyi, tűzoltási és mentéstaktikai elméleti és gyakorlati ismereteket kaptak, a felkészítés zárásaként pedig sikeres vizsgát tettek.
Fotó: Csejtei Balázs tűzoltó zászlós Vas MKI
A további tervek között szerepel, hogy az összes kárhelyszíni beavatkozásban részt vevő tűzoltó rendelkezzen alapszintű elsősegélynyújtói gyakorlattal, vagyis minden szeren legyen legalább egy, magas szinten felkészített elsősegélynyújtó, kirendeltségenként pedig legalább egy instruktor.
A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.