Becsengettek az érettségire készülő tűzoltóknak
A szeptember 5-ei tanévnyitóval az érettségire készülő tűzoltóknak is megkezdődött a tanév. A bizonyítvány megléte az új életpályarendszerben nélkülözhetetlen a magasabb beosztás és a hozzá kapcsolódó rendfokozat, illetve anyagi elismerés megszerzéséhez. A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium között létrejött együttműködés révén központilag vált biztosítottá a tűzoltók számára az érettségi bizonyítvány megszerzésének lehetősége.
A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság és a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium Felnőttoktatási Tagozatának együttműködésével megkezdődött a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás azon tagjainak érettségire való felkészítése, akik nem rendelkeznek ezzel az iskolai fokozattal. A most önkéntesen jelentkezett tűzoltók azért döntöttek az iskolapad mellett, mert így nyílik meg előttük az út az előmenetelhez az idén életbe lépett új hivatásos életpályamodellben.
A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium Felnőttoktatási Tagozata 2015 szeptemberében tizennégy településen, köztük Szombathelyen is indított képzést a tanulni vágyó felnőttek, a tűzoltók és a büntetés-végrehajtási intézet dolgozói számára. Az oktatás konzultációk keretében zajlik, amelyekre hetente, illetve kéthetente délután, többnyire pénteken vagy szombat délelőtt kerül sor. Az intézmény tanulói, így a tűzoltók is, három év alatt szerezhetnek érettségi bizonyítványt. A távoktatási formában megvalósuló program teljes mértékben a tanulók speciális képességeire és lehetőségeire épül, emellett rugalmas, és egyes tantárgyaknál akár személyre is szabható. A gimnáziumban lehetőség nyílik „Belügyi rendészeti ismeretek” elnevezésű közismereti tantárgy megismerésére is, amely később érettségi tárgyként is választható. Sikeres teljesítés esetén a tantárgy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézet katasztrófavédelem alapszakjaira történő jelentkezésnél a felvételi pontszámban is elismerhető lesz.
A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományából tizennégy tűzoltó jelentkezett a képzésre és kezdte meg idén szeptemberben gimnáziumi tanulmányait. Céljuk, hogy az érettségi bizonyítvány megszerzésével biztosítsák annak lehetőségét, hogy a jövőben magasabb beosztásba léphessenek.






A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá.
Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.
A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje.