2016. május 18.
A fogyasztóvédelmi hatóság az akkumulátoros, tölthető lámpatestek biztonságosságát és megfelelőségét vizsgálta. Az ellenőrzés során akkumulátoros, tölthető zseblámpából, fejlámpából, asztali lámpából történt mintavételezés. A vizsgált 9-féle termékből 8 féle termék bizonyult nem megfelelőnek, ez azt jelenti, hogy a termékek 89%-a kifogásolható.
tovább 02016. május 17.
Remélhetőleg már közismert tény, hogy amennyiben üzleten kívül, fogyasztóként vásárolunk, például egy termékbemutatón, speciális elállási jogunk van. A szerződés megkötésétől, de legkésőbb a megvásárolt termék kézhezvételétől számított 14 napunk van arra, hogy a szerződéstől további kötöttségek nélkül elálljunk.
tovább 02016. április 19.
Hintőporokat és babakrémeket vizsgáltak a szakemberek, negyven féle termékből hatnál találtak szabálytalanságot.
tovább 02016. április 12.
A fogyasztóvédelmi hatóság gyermek- és fiatalkorúakat célzó reklámokat vizsgált, illetve a 18. életévüket be nem töltött személyek alkoholtartalmú italokkal és dohánytermékkel történő kiszolgálását ellenőrizte.
tovább 02016. április 05.
Mesterséges színezéktől-, tartósítószerektől mentes és nátrium szegénynek feltüntetett élelmiszereket vizsgáltak a szakemberek.
tovább 02016. március 30.
Az ellenőrzések során azt vizsgálták, hogy a játékoknak van-e olyan kisméretű mágneses alkatrésze, amely lenyelhető, és a mágnes erőssége meghaladja a szabványban meghatározott határértéket.
tovább 02016. február 23.
A fogyasztóvédelemhez több megkeresés is érkezett arról, hogy a gyógyszertárban kiváltott gyógyszerek felhasználhatósági ideje – a kiváltás napjától számítva – pár napon, pár hónapon belül lejár, így annak rendeltetésszerű felhasználása szinte lehetetlen.
tovább 02016. február 18.
A fogyasztóvédelem laboratóriumi vizsgálatai befejeződtek, az eredmények pedig azt mutatták, hogy a vizsgált termékek több mint fele volt tűzveszélyes.
tovább 02016. február 09.
Ajakápolók UV komponens tartalmát vizsgálták a fogyasztóvédelem szakemberei.
tovább 02016. január 26.
A téli szezonban a hideg idő elleni védekezés céljából mindennapi használati termékeink közé tartozik a sapka, a sál és a kesztyű. A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság azt ellenőrizte, hogy ezeknek a szezonális termékeknek az azoszínezék-tartalma nem haladja-e meg az előírt határértéket, valamint, hogy esetükben a nyersanyag-összetételre vonatkozó jelölések...
tovább 0